Самооосвіта вчителя – шлях до саморозвитку
У Національній академії педагогічних наук України 3-4 грудня 2015року відбулася VІ Міжнародна науково-практична конференція «Інноваційні технології навчання обдарованої молоді», на якій обговорювалися ефективні підходи та технологічні рішення щодо застосування інноваційних технологій освіти обдарованої молоді, зокрема йшлося про методологію STEM-навчання.
Конференція організована Національним центром «Мала академія наук України», Інститутом модернізації змісту освіти МОН України та Інститутом обдарованої дитини НАПН України.
Учасниками конференції стали 253фахівці освітніх та наукових установ Білорусії, Ізраїлю, Російської Федерації, Швеції та 19 регіонів України. Зокрема, у роботі секції «STEM – cвіт інноваційних можливостей» взяла участь Галалюк Н.А.,вчитель географії Рокинівського НВК.
В рамках конференції в ході пленарних та секційних засідань був представлений закордонний та вітчизняний досвід ефективних підходів та технологічних рішень у навчанні обдарованої молоді, зокрема методології STEM-навчання в аспекті розвитку здібностей учнів різного віку.

У залі засідань Національної академії педагогічних наук України Галалюк Н.А., вчитель географії Рокинівського НВК, Мазурик Л.Б., заступник директора ВОМАН,
Сорочинська І.С., методист районного методичного кабінету відділу освіти Ківерцівської райдержадміністрації. (зліва направо)
4 грудня учасникиконференції працювали у першому в Україні осередку STEM-освіти – навчально-дослідній лабораторії«МАН-ЛАБ» НЦ «Мала академія наук України», де були представлені всі напрацювання науковців «МАНЛаб» та концептуальне бачення наукової освіти для школярів, ефективні технологічні рішеннями, які вже пройшли апробацію під час МАНівських заходів і у системі навчання, створеної на основі використання цих технологій. З вітальним словом до присутніх звернувся Оксен Лісовий, директор НЦ «МАН України», який у своєму вступі розкрив сучасні тенденції розвитку та реформування системи освіти. Провідні фахівці «МАН-ЛАБ» Ігор Чернецький та Євген Шаповал презентували учасникам особливості STEM-програм та STEM-обладнання, відкриваючи для педагогів нові можливості навчання та розвитку обдарованої учнівської молоді. Підбиваючи підсумки конференції, учасники висловили вдячність організаторам за високий рівень організації заходу, професіоналізм та можливість обмінятися досвідом. Конференція принесла багато нових ідей.

У навчально-дослідній лабораторії«МАН-ЛАБ» НЦ «Мала академія наук України».

Делегація Волинської області на презентації STEM-програм та STEM-обладнання